Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Y.Unan / Arın Arıman

Event Navigation

Zeminde Y.UNAN aka juliesummers ve Arın Arıman ile 12 Ocak Cumartesi gecesi Peyote’de sabahın ilk ışıklarına kadar dans var. Girişler ücretsiz.

Zemin, 23:00
Arın Arıman
Y.Unan

*Y.UNAN

Elektronik müzik aşkı 90’ların ortalarında IDM ve Electro’yla tanışmasıyla başlayan Yeşim Unan, 2004 yılında müzik arşivini bol kolajlı uzun setler halinde servis etmeye başladı. Çok geçmeden işin organizasyon ve yaratıcı alanlarında da faal olmaya başladı ve hala İstanbul’un çok sayıda ikonik mekanı için resident DJ, sanat yönetmenliği, editörlük, müzik koordinatörlüğü gibi rolleri üstlenmeye devam ediyor. 2008’de RedBull Music Academy Barcelona’ya katılıp Türkiye dışındaki ilk performansını gerçekleştirdiğinden bu yana, Razzmatazz, Club Villa, Soju Bar, Farbfernseher, Minimalbar ve Hunt gibi Avrupa’nın çeşitli yerlerindeki önemli mekanlarda sahne aldı. 2016’da Açık Radyo 94.9’un Blackout Programına her ay konuk olduğu ‘WarNeverChanges’ adlı dub, ambient ve techno türlerinde seçkilerden oluşan bir radyo projesi yaptı. Farklı proje ve işbirliklerine yıllardır devam eden Y.UNAN, esas konusu müziğin karanlık yüzü olsa da, house ve disco gibi türlerde eklektik uzun performanslar göstermeye de devam ediyor.

*ARIN ARIMAN

Arın Arıman, Barcelona ve İstanbul arasında yaşarken underground elektronik müziğin sadık bir takipçisi olarak geçirdiği mühendislik eğitiminin onu taşıdığı 1’ler ve 0’lar dünyasının içinde kurulmuş bir düzenin kırılmalarıyla, kendisini geniş janralarda bir ‘arayıcı’ olarak buluverdi. Gözü kapalı yolunu bulduğu dans pistlerinin kendine has kokusu ve titreşimini kendi zihinleriyle yorumlamak için, İstanbul sahnesinin dans duayenlerinden Tolga Duyan ile bir arada kurdukları ‘Ev Partisi’ projesi Universe7en’ın geçtiğimiz iki sene içerisinde ev ve şehir arasındaki sınırlarının da kalkmasıyla, bireysel müzik yolculuklarının, uzay kaşifliği ile aynı doğada olduğunu ispatlamış oldular. Direnen Beyoğlu gece hayatına taze kan katma misyonuyla yola çıkan Kitsch’te üstlendiği müzik direktörlüğü ve İstanbul’un farklı mekanlarında gerçekleştirilen ‘mi’, Jöte Sosyete, Paper Cats gibi etkinlik serilerindeki rolleriyle de tanışıklığa sahip olabileceğiniz Arın, seçkilerini ağırlıklı olarak Chicago ve New York eksenli House, Acid House ve kıta avrupasında hayat bulmuş minimal yapımlarından oluşturuyor.

book a table

Details

Date:
12 January
Time:
22:00 - 23:30
Istanbul, Turkey 34435
Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı Beyoğlu
Phone: 212-251-4398