Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

XJAZZ : Make A Joyful Noise / Coşkun Akmeriç & Ahmetjah

Kabak & Lin, Not Under Command ve Urbantune işbirliği ve Goethe Institute Istanbul desteğiyle düzenlenen XJAZZ Festivali bu sene İstanbul, Ankara ve ilk defa İzmir’de!

10-15 Nisan tarihleri arasında 50’nin üzerinde konser, atölye çalışmaları ve buluşmalar gerçekleşecek. Detaylı program için festival sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Mekan sponsoru: Peyote

—-

XJAZZ’in en deneysel gecelerinden birisi, kendisine de yakışır şekilde Peyote’de! Sumru Ağıryürüyen, Orçun Baştürk, Onur Başkurt ve Amy Salsgiver XJAZZ İstanbul kapsamında buluşuyor! Kendinizi Cumartesi akşamı doğaçlamalara ve İstanbul müzik sahnesinin en yaratıcı müzisyenleri arasında yer alan bu 4’lüye teslim edebilirsiniz. Her müzisyen yaratıcı güç ve becerilerini neşeli sesler çıkarmak için sahneye taşıyor!

Sumru Ağıryürüyen – Voice
Orçun Baştürk – Davul
Onur Başkurt – Davul
Amy Salsgiver – Perküsyon

Türkiye’nin önde gelen bağımsız menajerlik şirketlerinden GülbabaMusic’in kurucularından Ahmetcan Taşdemir aka. Ahmetjah plakları ile birlikte XJAZZ festivali kapsamında kabinindeki yerini alacak. Reggea’den Cumbia’ya çok geniş bir arşivi olan Ahmetjah, kaliteli müzik dinlemek ve çılgınca dans etmek isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat.

Ahmetjah’dan hemen sonra Peyote, Coşkun Akmeriç’e emanet. XJAZZ düzenleyicilerinden Kabak & Lin’in kuruluşu öncesindeki aşamalarda ‘Simplastique’ fikriyle ekibin bir parçası olan Coşkun Akmeriç Bozcaada Caz Festivali sonrasında XJAZZ’ı da güzel müziğiyle kaplayacak.

book a table

Details

Date:
14 April 2018
Time:
22:00 - 23:30
Istanbul, Turkey 34435
Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı Beyoğlu
Phone: 212-251-4398