Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Transferans Label Night vol:4

‘Transferans Müzik’ geceleri 2018 yılının ilk yarısında İstanbul’da elektronik müziğin en güzel temsil edildiği etkinlik serilerinden biri oldu. Bir gecede bir çok farklı projeden canlı ve dj set performanslar dinleyebildiğimiz bu konserlere gösterdiğiniz yoğun ilgi için çok teşekkürler!
Transferans Label Night #4, Osilator†eenage godSeretan ve Ece Özel’in performanslarıyla gerçekleşiyor. Akşam 22:00’dan sabahın ilk ışıklarına kadar Peyote canlı sahnedeki üç live, bir dj performansın yanında orta katta Fransa’dan Tendre Ael‘in performansına kulak kabartabileceğimiz etkinlik boyunca, terasta da Ces XC‘ten özel bir trap, bass seçkisi mola isteyen dinleyicileri her daim karşılıyor olacak. 8 Haziran Cuma günü görsel şovlar, çeşitli ‘featuring’ sürprizleri, duyurular ve sürpriz performanslarla birlikte Peyote’nin üç katına birden kulak verip hakim olmamız gerekecek bu tek günlük elektronik müzik festivaline müzik ve dans ruhunu seven herkes davetli.

https://www.facebook.com/transferans/

Transferans Label Night #4 takes place with performances of Osilat0r, Teenage God, Seretan, Ece Özel, Tendre Ael and Ces XC. On Friday, June 8th, from 22:00 until the morning, the event will feature live and dj set performances from six projects on different floors of Peyote. You are invited to a one-day electronic music festival.

22:00 Tendre Ael

Canlı Sahne
23:00 Teenage God
00:00 osilat0r
01:00 Seretan
02:00 Ece Özel

Teras
23:30 Ces XC

†eenage god(FR)
Transferans gecelerinde bir ritüel haline gelen, Dünya’nın farklı bir yerinden gelerek alışık olmadığımız seslerle bizi tanıştırmasını beklediğimiz isim bu sefer Paris’ten †eenage god. Britney Spears’ın intihar kültü ya da Justin Bieber’ın Genesis P-Orridge tarafından vuruluşu sonrası Kıyamet günü süpermarket popu ile sarin gazı karıştı ve ortaya †eenage god çıktı. †eenage god (aka Désiré) ambient/experimental/electronic ve noise parçaları ve post-apokaliptik görsel şovuyla sahnede olacak.
soundcloud.com/felix-pierrot
Britney Spears’ suicide cult.
Justin Bieber shot in the face by Genesis P-Orridge.
Doomsday supermarket pop mixed with sarin gas.

osilat0r
osilat0r hayal ürünü diyarların primitif/fütüristik seslerini düşleyen bir ikilidir. sonik farkındalığı ve derin dinleme eylemini benimseyerek, ses varyasyonlarını ayinsel jeneratif kompozisyonlara dönüştürür.
osilat0r’e bu performansında canlı görselleriyle Tennx Tennx eşlik edecek.
https://soundcloud.com/osilat0r
osilat0r is a duo which dreams of imaginary fields’ primitive/futuristic sounds by adopting sonic awareness and deep listening concepts as they combine sound variations and transform them into ritualesque generative structures.

Seretan
Seretan, İstanbul doğumlu Özcan Ertek’in minimal-synth/electronic müzik projesi. Sampler, drum machine ve sequencer kullanarak bol katmanlı, club soundlu ambiyanslar yaratan ve 2013 Mayıs ayı başında RBMA için New York’ta bulunan Seretan, burada Four Tet, Morgan Geist, Steven Ellison ve Patrick Pulsinger gibi isimlerle çalışma fırsatı buldu. Nanobot Picket Line etkinliği kapsamında Brooklyn Cameo Gallery’de Blondes ile aynı sahneyi paylaştı. Seretan’a bu performansında canlı görselleriyle Tolga Atalay eşlik edecek.
https://soundcloud.com/seretan
Seretan uses sequencers, drum machines and samplers to create distinct style of music which is based on additive structures, sustained textures and unusual combination of sounds.

Ece Özel
Setlerinde disko, new wave, house, new beat ve tekno etrafında dönen Ece Özel; minimuzikhol’un yerleşik dj’lerinden olmanın ve ‘Özel Zevkler’ adından partiler düzenlemenin yanı sıra Camp Cosmic, Salon Zur Wilden Renate ve Salon Des Amateurs gibi kulüplerde de calmış ve son olarak Boiler Room’da performans sergilemişti. Son olarak Ağustos ayında gerçekleşecek Dekmantel Fest’e adını yazdırma başarısı gösteren Ece, bu önemli festival öncesi İstanbul’daki son setlerinden biriyle Transferans Label gecesinin kapanışını yapıyor olacak.
http://soundcloud.com/ece-o

Ces XC
Asıl mesleği fotoğrafçılık olan görsel sanatçı Ces XC gece boyunca terasta Trap ve Bass severlere baş döndürücü bir set sunacak.

book a table

Details

Date:
8 June 2018
Time:
22:00 - 23:30
Istanbul, Turkey 34435
Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı Beyoğlu
Phone: 212-251-4398