Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Transferans Label Night #5

-scroll down for english-

‘Transferans Müzik’ geceleri 2018 yılının ilk yarısında İstanbul’da elektronik ve deneysel müziğin en güzel temsil edildiği etkinlik serilerinden biri oldu. Bir gecede bir çok farklı projeden canlı ve dj set performanslar dinleyebildiğimiz bu konserler 2018-2019 sezonunda da kaldığı yerden devam ediyor.

İstanbul’un yeni etiketi ve etkinlik serisi ‘Transferans Müzik’ gecelerinin beşincisi Ale Hop, Jtamul ve Acid Work’ün canlı performanslarıyla gerçekleşiyor. Etiketin ilk ürününün lansmanı olma özelliği de taşıyacak gece 22 Eylül Cumartesi akşamı 22:00’dan sabahın ilk ışıklarına kadar sürerken, Peyote’nin farklı katlarında üç canlı, bir dj performans dinleme olanağı sağlıyor olacak.
Giriş ücretsiz.

https://www.facebook.com/transferans/

22:00 Transferans DJ Set
00:00 TBA
01:00 Jtamul
02:00 Acid Work

Jtamul

Transferans ilk yayınını “Jtamul – ’Teselli’ ile yapıyor. Mertcan Mert’in deneysel electronik müzik projesi Jtamul’un ilk EP’si olma özelliğini taşıyan “Teselli”de düşük çözünürlüklü Youtube vidyoları, vokaller ve soyut ritmler kasıtlı bir lo-fi estetikle kesip biçilen ses örneklerine dönüşürken, müzisyenin müzikal evrenini toplumsal cinsiyete, türe, duyguya ve kendine ait bir sorgulamaya çeviriyor. Yoğun tape hissiyatı, bit sesleri, reverbler ve ekolar içinde çözünen belirsiz house ve break ritmlerinin arasında, 20 yaşındaki genç prodüktörün Orta Doğu’da kuir ve progresif bir genç olarak yaşadıklarına karşı gösterdiği duygusal reaksiyonlarıda duymak mümkün. Esrarengiz, yer yer tekinsiz ama dinleyiciyi kendini bulduğu ‘güvenli alan’a davet etmekten çekinmeyen “Teselli”nin lansmanı 22 Eylül Cumartesi günü Transferans Label Night #5’ kapsamında Peyote Nevizade canlı sahnede! Etkinliğe müziği, dansı ve yenilikçi kulüp ekolojilerini seven herkes davetli ve girişler ücretsiz.

https://soundcloud.com/jtamul

Acid Work
Sonsuz bir düzlem içinde bol glitchli seslerle oynayan Acid Work, ambient elektronikleriyle sahnede olacak.

https://soundcloud.com/acidwork

-English-

Transferans Label Night #5 takes place with live performances of Ale Hop, Jtamul and Acid Work. On Friday, May 4th, from 22:00 until the morning, the event will feature live and dj set performances from six projects on different floors of Peyote. You are invited to a one-day electronic music festival.

Ale Hop

Ale Hop is a Peruvian composer and experimental multi-instrumentalist based in Berlin. She crafts complex yet beautiful post-rock arrangements and pop tunes with an experimental edge. She has presented her work in concerts and exhibitions in Peru, Argentina, Mexico, United States, Spain, Germany, Switzerland and Czech Republic in the past years.

Jtamul
Istanbul based producer Mertcan Mert aka jtamul handles some personal issues related to being a queer and progressive kid in mid-west with their experimental electronic music. 20 year old musician blends trance, ambient and IDM in their music.

Acid Work

Acid Work, playing with plenty of glitchy sounds in an infinite plane, will be on stage with his ambient electronics.

book a table

Details

Date:
22 September 2018
Time:
22:00 - 23:30
Istanbul, Turkey 34435
Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı Beyoğlu
Phone: 212-251-4398