Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Transferans Label Night #3 feat. Raw, Biblo, Koo, Fluctuosa

Transferans Müzik gecelerinin üçüncüsü RAWbibloKOO veFluctuosa‘nın canlı performanslarıyla gerçekleşiyor. 4 Mayıs Cuma akşamı 22:00’dan sabahın ilk ışıklarına kadar Peyote’nin farklı katlarında beş farklı projeden canlı ve dj set performanslar dinleyeceğimiz etkinlik tek günlük bir elektronik müzik festivali özelliği taşıyor. Giriş ücretsiz.
https://www.facebook.com/transferans/

Transferans Label Night #3 takes place with live performances of RAW, biblo, KOO and Fluctuosa. On Friday, May 4th, from 22:00 until the morning, the event will feature live and dj set performances from six projects on different floors of Peyote. You are invited to a one-day electronic music festival.

22:30 KOO
23:30 biblo
00:30 RAW
01:30 Fluctuosa

Warm up ve after party – Ozcan Ertek

KOO
Feeling based experimental electronic music project KOO, circles around the vibes of dark, gloomy, anxious and odd melodies and sounds
https://soundcloud.com/koomuziek
teknikten uzak; hissiyata yakın olan deneysel bir elektronik müzik projesidir. KOO karanlık, hüzünlü, kaygılı, tuhaf ses ve melodilerden zevk alır.”

biblo
Biblo is an electronic music producer, living and working in İstanbul. She published self-released albums and EPs, and on labels such as Quetzi Recordings (2010), Terranian Recordings (2012), EICV7” (2012), Aentitainment (2013), Tektosag Records (2014), C sides Records (2014) and Wolves and Vibrancy Recordings (2017).
https://soundcloud.com/biblo
İstanbul’la yaşayan elektronik müzik prodüktörü biblo, gündelik hayattan gürültüleri, başka şarkılardan sample’lar ve kafası karışık ritimlerle kolajlıyor. Şu ana kadar Quetzi Recordings (2010), Terranian Recordings (2012), EICV7” (2012), Aentitainment (2013), Tektosag Records (2014), C sides Records (2014) ve Wolves and Vibrancy Recordings (2017) gibi label’ların yanısıra kendi kendine de dijital albüm ve EP’ler yayınlayan biblo, son albümü ‘Ad Nauseam’ı 2006 sonunda bandcamp üzerinden dijital olarak paylaşmıştı.

RAW
RAW is an Istanbul based live coding duo creating Audio Visual Performances. Performances are composed of improvisational sonic structures accompanied with pre-programmed interactive visual materials. Visuals have been developed with core programming environments and various visual manipulations occur with data received from sound to interact with. Furthermore, RAW invites the audience to immerse into the performance visually with using additional top cameras, and code views projected on large displays. Sonically the audial experience moves into the fields of noise, electronic, techno, minimal and ambient genres with improvisational forms.
www.rawlivecoding.com
https://vimeo.com/rawlivecoding
https://soundcloud.com/rawlivecoding
Yaratıcılığı kendine özgü yöntemlerle ifade etmek için yola çıkmış bir ses ve görüntü grubudur. Kullandıkları ses ve görüntü ham maddelerini eş zamanlı olarak programlayarak (live-coding) canlı performansa dönüştüren ekip Selçuk ARTUT ve Alp TUĞAN’dan oluşmaktadır. RAW, canlı performanslarında yarattıkları ses ve görüntü üretiminin anlık süreçlerini izleyicilerle paylaşarak izleyenleri aktif bir performans deneyimine davet etmektedir.

Fluctuosa
İstanbul merkezli Braindance topluluğu Vayb’ın bir parçası olan Doğukan Acar aka Fluctuosa, müzikal yolculuğunun erken çağlarında akustik ve deneysel enstrümanlara ilgi duymasıyla birlikte Braindance müziğinin köklerine sadık kalarak çeşitli prodüksiyonlar üretti. Luke Vibert, Squarepusher, Aleksi Perala, Ceephax Acid Crew ile birlikte aynı sahneyi paylaştı. Ekim 2017 de Salih Topuz aka Arketip’in kurucusu olduğu Sitdownandance adlı plak şirketinden ‘Gastropods’ albümünü yayınladı.

https://soundcloud.com/fluctuosa

Fotoğraf: Gençer Yurttaş

book a table

Details

Date:
4 May 2018
Time:
22:00 - 23:30
Istanbul, Turkey 34435
Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı Beyoğlu
Phone: 212-251-4398