Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Sitdownandance Label Night

*flyer credit: : Merve Arslan

Sitdownandance
https://sitdownandance.bandcamp.com/

Elektronik müzik prodüktörü ve davulcu Salih Topuz’un 2010 yılında temellerini attığı plak şirketi, İstanbul’da filizlenmiş, özellikle lokal bölgelerde elektronik müzik ve braindance kültürünü yaymayı amaçlayan bir kolektif olarak yola çıktı. 2017 mayıs ayında plak şirketine evriildi, ilk EP, Arketip imzalı ‘Işık Dürümcüsü’yken, Doğukan Acar’ın elektronik müzik projesi Fluctuosa’nın ilk albümü ‘Gastropods’ ise sdad002 katalog numarası ile 2017 ekim ayında yayınlandı. 2018 yılına tüm dünyada braindance akımının önemli sanatçılarından oluşan bir toplama albüm ile giren ve yeraltı müzik dünyasında oldukça ilgi çeken plak şirketi, Arketip / Fluctuosa ve Nektar, performansları ile sizi dans etmeye davet ediyor.

Fluctuosa
https://soundcloud.com/fluctuosa

İstanbullu yeraltı elektronik müzik oluşumu Vayb’ın bir parçası olan Doğukan Acar aka Fluctuosa, müzikal yolculuğunun erken çağlarında akustik ve deneysel enstrümanlara ilgi duymasıyla birlikte Braindance müziğinin köklerine sadık kalarak çeşitli prodüksiyonlar üretti. Luke Vibert, Squarepusher, Aleksi Perala, Ceephax Acid Crew ile birlikte aynı sahneyi paylaştı. Ekim 2017 de Salih Topuz aka Arketip’in kurucusu olduğu Sitdownandance adlı plak şirketinden ‘Gastropods’ albümünü yayınladı, şu sıralar ise yol arkadaşı MC-909 ile hazırladığı live performansını sergiliyor.

Arketip
https://soundcloud.com/arketipistanbul

Arketip aka Salih Topuz, İstanbul’lu prodüktör ve davulcu. Sitdownandance plak şirketinin kurucusu. Electro / Braindance tarzlarında hazırladığı live ve dj setlerini ilk olarak insanoğlunun ve Dünya Ana’nin uyanmasına adamıştır. Bir çeşit zihin egzersizi ya da ayak başparmağınızı farketme hissi gibidir. Kalbinize dokunur. Ahlaksızdır, estetiktir. Anne sevgisi gibidir ama bağlarını kesmştir. Bir çeşit, varoluşa uyanmak için üzerinize konmuş baloncuk gibidir. Sizi sever, karşılık beklemez.

Nektar
https://soundcloud.com/hasanerginoz

Şehirdeki müzikal hayata yön veren oluşumlardan olan Analog Kültür ekibinin bir parçası olan Hasan Erginöz aka Nektar gündüzleri plaklar ile başlayan macerasına geceleri stüdyoda synthesizerlar , ritim makinaları ve efekt cihazlarını keşfedip kaydederek yoluna devam ediyor. Plakçılık ve stüdyo çalışmaları dışında zaman zaman sergilediği dj performanslarıyla da karşımıza çıkan Nektar ambient ,tekno ve elektro tınıların hakim olduğu dünya yeraltı piyasasının iç yakan seçkileriyle dinleyicinin karşısına çıkıyor.

book a table

Details

Date:
10 October 2018
Time:
22:00 - 23:30
Istanbul, Turkey 34435
Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı Beyoğlu
Phone: 212-251-4398