Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Sarp Özaydın / Arın Arıman

Event Navigation

Direnen Beyoğlu gece hayatına taze kan katma misyonuyla yola çıkan Kitsch’te üstlendiği müzik direktörlüğü ve İstanbul’un farklı mekanlarında gerçekleştirilen ‘mi’, Jöte Sosyete, Paper Cats ve Dark & Tight gibi etkinlik serilerindeki rolleriyle bildiğimiz Arın Arıman ve Guy J, Len Faki, Ame gibi bir cok isimle ayni sahneyi paylaşan Petra Digital / Vinyl‘den yayınladığı başarılı EP ile tanıdığımız Sarp Ozaydin Chicago ve New York eksenli acid house, techno ve deep house türevleriyle 11 Ağustos Cumartesi gecesi Peyote zemini sabaha taşıyorlar.

Sarp Özaydın: 23:30-01:30
Arın Arıman: 01:30-03:30

Arın Arıman

Arın Arıman, Barcelona ve İstanbul arasında yaşarken underground elektronik müziğin sadık bir takipçisi olarak geçirdiği mühendislik eğitiminin onu taşıdığı 1’ler ve 0’lar dünyasının içinde kurulmuş bir düzenin kırılmalarıyla, kendisini geniş janralarda bir ‘arayıcı’ olarak buluverdi. Gözü kapalı yolunu bulduğu dans pistlerinin kendine has kokusu ve titreşimini kendi zihinleriyle yorumlamak için, İstanbul sahnesinin dans duayenlerinden Tolga Duyan ile bir arada kurdukları ‘Ev Partisi’ projesi Universe7en’ın geçtiğimiz iki sene içerisinde ev ve şehir arasındaki sınırlarının da kalkmasıyla, bireysel müzik yolculuklarının, uzay kaşifliği ile aynı doğada olduğunu ispatlamış oldular. Direnen Beyoğlu gece hayatına taze kan katma misyonuyla yola çıkan Kitsch’te üstlendiği müzik direktörlüğü ve İstanbul’un farklı mekanlarında gerçekleştirilen ‘mi’, Jöte Sosyete, Paper Cats ve Dark & Tight gibi etkinlik serilerindeki rolleriyle de tanışıklığa sahip olabileceğiniz Arın, seçkilerini ağırlıklı olarak Chicago ve New York eksenli acid house ve kıta avrupasında hayat bulmuş minimal tech-house yapımlarından oluşturuyor.

Sarp Özaydın

Muzik kariyerine genc yasta gitar calarak baslayan Sarp Ozaydin yaklasik 5 yil amator gruplarda devam etti. Daha sonra elektronik muzige olan ilgisinin artmasiyla house, techno turlerinde kendi soundunu yakaladi. Turkiye’nin bir cok kulup ve festivalinde sahne aldiktan sonra Avrupa’da da sahne almaya basladi. Guy J, Len Faki, Ame gibi bir cok isimle ayni sahneyi paylasti. Petra Digital’dan cikardigi ilk EP’si ‘Northern Lights’ ile Beatport Top 100 Releases listesinde 22 numaraya, Deep House’ta ise 9 numaraya kadar yukseldi. Sarp su sirada 2. Ep’si ve yeni live seti uzerinde calisiyor.

Sarp Özaydın is a young producer hailing from the city of one of the most recently stirring scenes, İstanbul.

His first guitar he bought at primary school and the years he spent playing at various rock bands served as a gateway, in terms of his addiction to music until he met with electronic music as a teenager. He started with collecting a wide range of records and attending countless gigs that introduced him to many of the biggest names out there. That, of course, led to being influenced by them. Then came the inevitable decision to try DJing, and with his success at that he decided to increase the dose by finally setting his foot on producing.

He practiced his skills by playing at almost every club in his hometown, as well as at other cities in Turkey and a few spots in Europe, with more to follow.

Although techno and house are his favorites, everything can be expected from his sets due to his wide-ranging background in music. As for his artistic signature, you will be hearing a dark, emotional sound, yet with groovy, rhythmic beats.

https://www.facebook.com/sarpozaydin/
https://soundcloud.com/sarpozaydin

book a table

Details

Date:
11 August 2018
Time:
22:00 - 23:30
Istanbul, Turkey 34435
Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı Beyoğlu
Phone: 212-251-4398