Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Midvil / Farketmez

Midvil
TR
Müziklerini “zihin yolculuğunun bir ritüeli” olarak tanımlayan Midvil 2014 yılında kuruldu. Çıktıkları yolculukları tonlarına yansıtarak fizik ötesi dünyaya dokunmayı amaçlayan Midvil, 2017 Ekim ayında ilk albümleri “Great Journey”i yayınladı. Grup, üç parçadan oluşan ilk albümü ‘’Great Journey’’yi “Hayatı nasıl algıladığımızla ilgili bir albüm” şeklinde tanımlıyor. Kadıköy Jam Sessions stüdyosunun sahibi Erhan Kabakçı ile Kadıköy Game of Records stüdyosunda kayıtlarının tamamlandığı albümün mix ve mastering’i ise Kadıköy Mayday stüdyolarında Barış Ergün tarafından yapıldı.
instagram.com/midvilband
facebook.com/MidvilBand

EN
Formed in 2014, Midvil defines their music as “a ritual of journey of the mind”.Midvil, aiming to touch the metaphysical world by projecting
their journeys to their tones, published their first album “Great Journey” in October 2017.
The band defines their first EP as “an album about our perception of life”. The album was recorded
by the owner of Kadıköy Jam Sessions Studios, Erhan Kabakçı, at Kadıköy Game of Records Studios.
Mastering and mixing was made by Barış Ergün from Kadıköy Mayday studios.

Farketmez, 2013 yılından beri İstanbul’da yerleşik faaliyetlerine devam eden, jazz ve funk etkilerini enstrümantal rock müzik içerisinde harmanlayan, güney sıcaklığındaki farklı kültürlerin buluştuğu bir grup. 2016 yılında ilk EP’sini tüm dijital platformlarda yayınladıktan sonra, 2017 yılının Eylül ayında da “Deeelicious” isimli ilk albümünü CD formatında Balyoz Müzik etiketiyle piyasaya sürdü. Canlı sahnede ilk albümden seslerle birlikte, hala değişimini sürdüren yeni çalışmalara da yer verecek olan grup, 25 Mayıs’ta Deeelicious’ı plak formatında “Cargo Records, Londra” dağıtımıyla sunmaya hazırlanıyor.
​​​​​​​​
Cameron Dean (Elektro Gitar), Carlos Valderrama (Davul), Hasan Kunt Yılmaz (Bas Gitar), Selçuk Güllü (Klavye ve Saksafon)

http://farketmezband.com/
http://facebook.com/farketmezband

book a table

Details

Date:
16 May 2018
Time:
22:00 - 23:30
Istanbul, Turkey 34435
Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı Beyoğlu
Phone: 212-251-4398