Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Melis Danişmend / Ars Longa

Melis Danişmend ve Ars Longa, 12 Ağustos Cumartesi Peyote Cennet Bahçesi‘nde!

Melis Danişmend

Müzisyen ve gazeteci kimliğiyle tanıdığımız Melis Danişmend, müziğe lise yıllarında başladı. 2002’de katıldığı Üçnoktabir grubuyla, 2007’de Sabaha Karşı albümünü çıkardılar. Grup 2009’da dağıldıktan sonra kendi çalışmalarına yönelen Melis Danişmend, ilk solo albümü Daha Az Renk’i Kasım 2010’da yayımlayarak hayranlarını sevindirdi. Müzisyenin sesinin ön plana çıktığı, akustik gitar ve piyanonun ağırlıkta, davulun ise hiç yer almadığı bu albümün ardından Ocak 2013’te ikinci albüm Biraz Gülmek İstiyordum yayımlandı. Danişmend’in sahne aldığı grubuyla canlı kaydetmeyi tercih ettiği bu albümden sonra 2016’da yeni albüm Ve Ev, dijital ve fiziksel platformdan dinleyicilerle buluştu.
Müzik otoriteleri tarafından ülkenin en başarılı kadın müzisyenlerinden biri olarak değerlendirilen Melis Danişmend, gazetecilik yapmayı da ihmal etmiyor. Daha önce Vizyon, Radikal, Rolling Stone, Sabah ve InStyle gibi gazete ve dergilerde çalışan, bir dönem televizyon ve radyo programları da hazırlayan Danişmend; şu anda redbull.com.tr ve cnnturk.com için yazılar yazıyor.

Ars Longa

2005’te kurulan Ars Longa, kuruluşundan 10 sene sonra Mart 2015’te Umut Gökçen prodüktörlüğünde ilk albümü Günler’i yayımladı. Birçok müzisyen ve müzik yazarının dikkatini çeken bu albüm, ‘Yılın En İyi Alternatif Albümleri’ arasında gösterildi. Şimdiye kadar farklı kadrolarla festivallerde ve yerli sahnelerde performans sergileyen Ars Longa, ikinci albüm Hayalet Radyo için çalışmalarını sürdürüyor.

Vokal/Gitar: Ali Sinan Çulhaoğlu
Gitar: Uygar Çehreli
Bas/Vokal: Berat İşçioğlu
Klavye/Vokal: Tuba Gördes
Davul: Mehmet Kemal Ülkenciler

>>> 19.30 Ars Longa
>>> 21.15 Melis Danişmend

Konser öncesi ve sonrasında Peyote DJ’lerinden Fatih Esmer DJ kabininde olacak.

Bilet: 35 TL

book a table

Details

Date:
12 August 2017
Time:
18:00 - 23:30
Istanbul, Turkey 34435
Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı Beyoğlu
Phone: 212-251-4398