Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

KARA DÜZEN

Kara Düzen, Nisan ayında çıkan albümleri “İnsan”ın konserlerine 5 Aralık’da Peyote Nevizade’de devam ediyor

Şehrin sıkışmışlığından bunalan, özel hayatın sosyal medya hesaplarına hapsedildiği bu çağda giderek yalnızlaşan insanın isyanının sesi olmak amacıyla yola çıkan Kara Düzen, 2009 yılında Özgür Aydemir (bas gitar), Batıkan Halis Yayla (vokal), Gökhan Karasakal (gitar) ve Özmen Çelik (davul) tarafından İstanbul’da kurulmuştur.

Bir araya geldikleri ilk dönemde ilham aldıkları farklı rock gruplarının şarkılarını yorumlayan grup, bu deneysel dönemin ardından beste çalışmalarına yoğunlaşarak kendi özgün tarzlarını bulabilmek adına uzun yıllar kapalı kapılar ardında stüdyo çalışmalarına devam etti.

2014 yılında katıldıkları bir konserde ise yolculuklarını beklenmedik bir şekilde değiştirecek bir teklifle karşılaştılar. Pek çok önemli müzisyenin de albüm prodüktörlüğünü yapan Volkan Başaran, artık kapandıkları stüdyodan çıkıp müziklerini onlar gibi hisseden insanlarla buluşturmaları gerektiğini söyledi.

Yaklaşık 4 yıl boyunca ilmek ilmek dokudukları bu albümde “grup müziği” fikrine sadık kalarak, şarkılarında her bir enstrümanın da kendi cümlelerini kurmasına olanak sağlanmıştır. Stüdyo çalışmaları sürecinde bestelerinin “demlenmesine” önem verdiklerinden, bazı şarkıların son halini alması uzun tekrarlar sonucu gerçekleşmiştir. Bestelerinin belirgin özelliklerinden bir diğeri de, ritmi ve metronomda zaman zaman görülen değişkenliktir.

Kayıtları Erekli-Tunç Stüdyolarında gerçekleşen “İnsan” da Prodüktör olarak imzası bulunan Volkan Başaran aynı zamanda albümün kayıt ve mix’lerini de gerçekleştirmiştir. Bazı parçalarda yer alan elektro gitar soloları ile de albüme belirgin bir imza atmıştır. Bir diğer değerli müzisyen Tanju Eren ise masteringleri gerçekleştirerek albümün bugün dinlediğimiz güçlü sound’una ulaşmasına olanak sağlamıştır.

Ada Müzik Etiketiyle 2018 yılının Nisan ayında dijital platformlar ve müzik marketlerde satışa sunulan “İnsan”, bireyin kendisini ve toplumu sorgulayışının, iç buhranlarına çözüm arayışının; kendisine ve etkileşim içinde olduğu kişi ya da topluma karşı sahip olduğu eleştirel tutumun bir yansımasıdır.

Kara Düzen, samimi ve doğal olma kaygısıyla hazırladıkları bu ilk albümle, başlatmayı hedefledikleri “Kara Düzen hareketini”; yaşamda aşk, coşku ve derinlik arayan ve hayal kurmayı seven müzik sevenlerle büyütmeyi amaçlıyorlar.

book a table

Details

Date:
5 December 2018
Time:
22:00 - 23:30
Istanbul, Turkey 34435
Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı Beyoğlu
Phone: 212-251-4398