Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Islandman & Mind Shifter & Rain Lab

Event Navigation

24 Haziran Cumartesi, yerli sahnemizin elektronik müzikle farklı türleri ustaca bir araya getiren temsilcilerinden Islandman, Mind Shifter ve RAIN LAB; Peyote Cennet Bahçesi’ni dans ettirmeye geliyor!

Islandman

Tolga Böyük’ün 2010’dan beri süregelen solo çalışmalarını toplayarak ortaya çıkardığı Islandman; vurmalılarda Eralp Güven, synthesizer ve gitarlarda Erdem Başer’in yer almasıyla birlikte bir müzik topluluğu olarak şimdiki halini aldı. ‘Afro beat’ ten ‘krautrock’ a geniş yelpazesiyle dikkat çeken topluluğun her üyesinin müzikal deneyimlerinin yaptıkları müziğe yansıdığı hissedilebiliyor. Ağustos’ta Danimarka menşeili ‘Music For Dreams’ etiketi ile Ağıt isimli E.P’ sini yayınlayarak dinleyicilerini sevindiren grup Islandman, tam anlamıyla bir keşif topluluğu. Sahnede bizlere, oldukça farklı bir müzikal deneyim sunuyor. Synthesizerlarla ortaya çıkardıkları mekanik sesler, emprovizelerle yeni bir tasarım harikasına dönüşüyor. Dinleyicilere de kendini müziğin kollarına bırakıp dans etmek düşüyor.

https://www.facebook.com/islandmanmusic/

Mind Shifter

Temelleri 2012’de Orhan Yılmaz tarafından atılan; Meriç Erseçgen ve Burak Gürpınar’ın da dâhil olmasıyla son halini alan Mind Shifter, hem seyircisine hem dinleyicisine büyülü bir atmosfer sunuyor. Electronica, Synthwave ve Synth-Pop türleriyle varoluşumuzu sorgularken, “ne duymak istersen onu duyarsın” mottosuyla üretimlerine devam ediyorlar. Çıkış albümleri Disconnected Space 2013’te, Another Life EP’si 2014’te, Welcome EP’si 2015’te Partapart Records etiketiyle yayımlanan Mind Shifter’ın son EP’si Horizon ise 12 Haziran 2017’de yayımlandı. Grup, bu zamana kadar önemli isimlerle aynı sahneyi paylaştı ve çeşitli sahnelerde ve festivallerde performans sergilemeye devam ediyor.

https://www.facebook.com/mindshiftermusic/

Rain Lab

İstanbul çıkışlı yeni jenerasyon triphop ve dünya müziği üçlüsü Rain Lab, bizleri elektronik müziğin duygularla bütünleştiği bir evrene götürüyor. Türkiye’deki hiphop kültürünün önemli temsilcilerinden, 90BPM ekibiyle tanıdığımız Da Poet’in ritimleri; şarkı sözü yazarı İdil Meşe’nin buğulu vokalleri ve Beril Meşe’nin duygulu saksafon riflerinin buluşmasıyla ortaya sakin ve kırılgan bir müzik çıkıyor. Aşk, kaybediş, güzellik ve hakikat gibi kavramların derinlerinde yüzen üçlü, hassas ve yoğun bir müzik anlayışı sunuyor. Mountain Sperrins ve Rosetta’s Song parçalarını Red Bull Warm Up yarışmasında duyuran ve Red Bull Berlin stüdyolarında kayıt yapma fırsatı yakalayan İdil Meşe ve Da Poet, Infatuation adlı teklilerini ses mühendisi ve prodüktör Christian Prommer ile kaydetti. Rain Lab’in Red Bull tarafından filmleştirilen ilk stüdyo deneyimi de bu yaz tekliyle birlikte yayınlanacak. Rain Lab’ın ilk kısa çaları 2017 yazında, Çağan Tunalı prodüktörlüğünde Noiseist Records’dan çıkacak.

https://www.facebook.com/rainlabmusic/

>>> 18.30 Rain Lab
>>> 20.00 Islandman
>>> 21.30 Mind Shifter

Bilet: 35 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/U1704/TURKIYE/tr

https://www.facebook.com/events/121651368420115/

book a table

Details

Date:
24 June 2017
Time:
16:00 - 23:30
Istanbul, Turkey 34435
Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı Beyoğlu
Phone: 212-251-4398