Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

İnsanlar & Ayyuka

Event Navigation

Peyote Cennet Bahçesi’nde bir duble müzik sizleri bekliyor… Anadolu müziğinin kültürüyle, elektronik müziği aynı ağacın gölgesinde buluşturan İnsanlar ve sörf, afro-beat, saykodelik rock gibi türleri ustaca harmanlayan Ayyuka; 1 Temmuz Cumartesi, Peyote Cennet Bahçesi sahnesinde!

İnsanlar

2010’da Minimüzikhol’deki Minipop serisinin ilk konseri için Mini Başhekim’in fikri öncülüğünde, Barış K. ve Cem Yıldız’ın bir araya gelmesiyle oluşan İnsanlar, dinleyiciye Anadolu, Mezopotamya ve Kafkas kültürlerinin küresel bir yansımasını sunuyor. Türkiye ve Avrupa’da birçok konserde, Anadolu müziğini modern elektronik formlarla ve doğaçlama kalıplarla keyifle buluşturan İnsanlar, müzik dünyasından dostlarını da sahnede ağırlamaya devam ediyor. 5 yıl grubun ana kadrosunda olan Ayyuka ve Büyük Ev Ablukada’nın davulcusu Alican Tezer’den, Kabus Kerim’e, Karapaks ve Mavi Sakal’dan Sinan Tansal’a, Derdiyoklar Ali’ye, Baba Zula’dan Bahar’a birçok isim sahnede gruba eşlik etti. Grup; 2015’te İngiliz menşeili Honest Jon’s etiketiyle çıkardığı Kime Ne plağı ve Ricardo Villalobos’un remixiyle, dans müziğine de dokunuşlar yaparak dikkatleri üzerine çekti.

Elektronik altyapılar: Barış K.
Vokal, bağlama, elektronik: Cem Yıldız
Davul: Alican Tezer
Vurmalı çalgılar: Sinan Tansal

https://www.facebook.com/insanlar123456/

Ayyuka

2001’de; Özgür Yılmaz, Altan Sebüktekin, Alican Tezer ve Ahmet Kul’un bir araya gelmesi kurulan Ayyuka, birçok türden beslenerek, müziklerinde yeni bir tat yakalıyor. Eskişehir çıkışlı grubun 2007’de Voltaj müzik etiketiyle kendi adını taşıyan ilk albümü ile birlikte, Ayyuka ismi birçok kulüp ve festivalin listesinde sıralanmaya başladı. Başta İstanbul olmak üzere, Berlin, Lyon, Sao Paulo gibi şehirlerin yanı sıra Jonathan Richman, R.E.M, Sonic Youth gibi grupların konserlerinin de açılışını yaptılar. Uzun bir sessizlikten sonra, 2013’te ikinci albüm Kiracı Odaları; Ada Müzik ve Shalgam Records işbirliği ile yayımlandı, 2014’te de plak halinde hayranlarına ulaştı. 2014’te hız kesmeyen Ayyuka’nın, kendi stüdyolarında kaydettikleri ve doğaçlama parçalardan oluşan üçüncü albümü ‘Sömestr’ 2015 Mart ayında Shalgam Records etiketiyle dijital ve plak olarak yayımlandı. En son single, Aralık 2015’te Orlando Julius ile stüdyoda doğaçlama olarak kaydettikleri parçaydı ve Barış K, Sarp Yılmaz ve Zatozi aranjmanları ile birlikte Shalgam Records etiketiyle yayımlandı.

https://www.facebook.com/ayyuka.band/

Konser öncesi ve sonrası Umut Kahya seçtiği parçalarla DJ kabininde olacak.

Umut Kahya

2014’te müzik sitesi zattirizat’ı kuran Umut Kahya; İstanbul’un bir çok değişik mekanında Kreidler, Lena Willikens, Gilb’R gibi isimleri ağırladı. Claremont 56, Music From Memory, Antinote etiketlerinin konuk olduğu Arkaoda’da iki ayda bir devam eden Label gecelerini düzenleyen Kahya; kendi setlerinde türden bağımsız olarak eklektik bir hikaye sunuyor.

www.zattirizat.com

>>> 19.30 Ayyuka
>>> 21.00 İnsanlar

Bilet: 35 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/U1705/TURKIYE/tr

https://www.facebook.com/events/1505042892899680/

book a table

Details

Date:
1 July 2017
Time:
16:00 - 23:30
Istanbul, Turkey 34435
Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı Beyoğlu
Phone: 212-251-4398