Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

In The House: Aleksandir b2b Supu / voyd / fmy

IN THE VOID PRESENTS: IN THE HOUSE

1980’lerin başında Chicago’da ortaya çıkan House müziği birçok türün filizlenmesinin temelini oluşturmuş ve başlı başına hala süregelen bir scene’in yükseliş dönemini yaşatmaya devam etmektedir.

Günümüzde ise bu müziğin İstanbul’daki değerli temsilcilerinden olan Aleksandir, Supu, Voyd ve fmy aynı gecede buluşarak 4/4’lük rtimlerin pozitif titreşimlerle uyum içinde olduğu seçkileriyle vücudunuzu hafifletip, ayaklarınızı dans ettirecek.

—-

ALEKSANDIR
İzmir/Londra merkezli Artesian Sounds oluşumunun kurucularından Alex Lawrence aka Aleksandir, 2014 yılında house tınılarında prodüksiyonlarını SoundCloud üzerinden yayınlamaya başladı. O zamandan beri Blind Jack’s Journey ve Tessellate üzerinden EP’leri yayınlanmış olan Aleksandir’in son olarak Ingiltere menşeli Church plak şirketi üzerinden ‘Contrails’ isimli albümü yayınlandı.

https://soundcloud.com/dialogg

SUPU
Bu sene ilki gerçekleşen elektronik müzik festivali Sonic Swim’in kurucusu ve programcısı olan Supu, canlı performans ve videolara ses tasarımcısı olarak iş üretmenin yanı sıra ilk EP’si üzerinde çalışıyor ve İstanbul’un çeşitli mekanlarında DJ’lik yapmaya devam ediyor.

https://soundcloud.com/supu

VOYD
Daha önce Raw Sounds District, Too Rough for Radio ve vrnt adlı plak şirketlerinden çıkmış çalışmaları bulunan Emre Girginkaya nam-ı diğer voyd, ilhamını aldığı ambient, free jazz, avantgarde jazz tınılarını kendi dünyasında harmanlayarak yaptığı lo-fi house prodüksiyonlar yapıyor. Sakinliğin ve rahatlığın seslerle birlikte vücut bulmuş hali voyd, bir süredir tekli olarak yayınladığı parçalarını bir araya getirdiği “APPROACH” EP’si ile özlemini duyduğumuz bir atmosfere götürüyor.

https://soundcloud.com/intvoyd

FMY
İstanbullu House prodüktörü fmy bu müziğin en katıksız ve orjinal örneklerini duyabildiğimiz “Lies” isimli EP’sini Haziran 2018’de Boutade Musique etiketiyle yayınlamıştı. fmy çalışmalarında günümüz titreşimlerini yakalarken, bu türün çıkış noktasına, köklerine de en tatlısından birer selam çakmayı unutmuyor.

https://soundcloud.com/fmyapar

—-

www.inthevoidsound.com

book a table

Details

Date:
16 November 2018
Time:
22:00 - 23:30
Istanbul, Turkey 34435
Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı Beyoğlu
Phone: 212-251-4398