Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Fezayafirar / Così e Così

Fezayafirar ve Così e Così 27 Aralık Perşembe akşamı canlı performanslarıyla Peyote Nevizade zeminde!

Così e Così

Kanadalı şair Vincent Ferrari, Così e Così projesiyle doğaçlamalı ses deneyleriyle hipnotik programlama ve örneklenmiş ritmlere sahip şarkılar yapıyor. Ferrari samimi şarkı sözleri çevresinde karmaşık pop şarkılar ve drone kompozisyonlardan oluşan canlı performansları, izleyicilere hiper duygusal ve fiziksel bir deneyim sunuyor.

Così e Così is the multi-disciplinary/musical project of Canadian-born poet Vincent Ferrari. Così e Così draws from improvised sound experiments to structure songs with hypnotic programming and sampled rhythms, creating complicated pop songs and ambient drone compositions around Ferrari’s intimate lyrics. Così e Così’s live performances are at once hyper-emotive and physically demanding for both audience and artist.

http://cosiecosi.com
https://soundcloud.com/cosiecosi

Fezayafirar

Fezayafirar 2012 yılında İstanbul’da kurulmuş olan, elemanlarının birinin Zürih’te diğerinin Berlin’ de yaşadığı deneysel elektronik müzik yapan bir gruptur. Adını Türkçe olarak yazılmış ilk bilim-kurgu romanlarından birinden alan ikili; kesintisiz çaldıkları doğaçlama setlerinde analog synthesizer, ortam kayıtları ve bas gitar ve cümbüş gibi enstrümanları canlı olarak sentezleyerek endüstriyel-dron ve ritmik ses dünyaları yaratır.

Fezayafirar is an experimental electronic duo formed in 2012 in Istanbul, currently based in Zurich and Berlin. It takes its name from one of the first science-fiction novels from Turkey which translates as “retreat to outer space”. It likes to combine analog electronics, acoustic and DIY instruments, and does memoryless live synthesis experiments in the direction of industrial drone- and rhythmscapes.

https://soundcloud.com/fezayafirar
https://www.discogs.com/artist/5738213-FezayaFirar

Giriş ücretsiz

book a table

Details

Date:
27 December 2018
Time:
22:00 - 23:30
Istanbul, Turkey 34435
Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı Beyoğlu
Phone: 212-251-4398