Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Eren Eren / Arman Akıncı

Eren Eren ve Arman Akıncı 27 Temmuz akşamı house ve techno seçkileriyle Peyote Nevizade‘de.

Eren Eren

Müzik hayatı ortaokuldayken İzmir 9 Eylül Konservatuarı fagot bölümünde başlayan Eren Eren, 90’larda klasik müzik orkestralarından punk gruplarına kadar geniş bir yelpazede müzik üretti. 2002 yılında İstanbul’a taşındıktan sonra elektronik müzik türlerine merak saran Eren, plak istifçiliği gibi kötü alışkanlıklarını da aynı dönemde edindi. 2004-2005 senelerinde İndigo’da ses teknisyeni olarak birçok uluslararası sanatçıyla çalıştı, profesyonel anlamda ilk DJ performanslarına yine İndigo’da imza attı. Çeşitli müzik dergileri için kritik yazıları yazdı, ulusal ve uluslararası sanatçılarla röportajlar yaptı. 2008 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’ne kabul edilen Eren, Vesvese’nin kurucu ekibinde yer aldı ve İstanbul gece hayatına damga vuran Salı Sallanır parti serilerinde birçok uluslararası sanatçıya ev sahipliği yaptı. Dinamo fm’de 2 sene boyunca sürdürdüğü radyo programı Krank’da yerli-yabancı birçok ismi ağırladı, söyleşiler yaptı ve haftalık seçkilerini çaldı. İstanbul’un çiçeği burnunda yeraltı kollektifi KLAN ve theysleepwegrind gibi oluşumların da arkasındaki isimlerden biri olan ve İstanbul’un kalbur üstü kulüplerinin kabinlerinde sayısız kez boy gösteren Eren, setlerinde eklektik bir anlayışla jazz’dan techno’ya, hip-hop’dan funk ve house’a kadar türlerin tavırlı örneklerine yer veriyor.

Arman Akıncı

Arman Akıncı, bitmeyen pijama partilerden ciddi festivallere, yeraltı kültüründen canlı radyo programlarına, gizli partilerden ev kayıtlarına, uzun kulüp setlerine 15 seneyi aşkın bir süredir şehrin müzikal rotasını değiştiren ve canlı tutan birçok eylemin gizli fikir babalarından biri.

Analog ve organik seslerin büyüsünde kalarak Detroit – Chicago tavrını kendine özgü yorumlayan Akıncı Aportrait adı altında gezegenin deneysel müzik kalesi İngiltere merkezli SEAGRAVE plak şirketinin de bir sanatçısı.

On seneyi aşkın bir süredir Dinamo FM’de her hafta farklı kayıtlarla kendi programını hazırlıyor ve Aportrait adı altında da Moskova New New World Radio için ayda bir program kaydediyor.

Lo-fi, Techno, Acid, House, Noise gibi ses evrenlerinde gezinerek ortaya çıkarttığı deneysel çalışmalarından oluşan “Valky” albümü’nün ardından yeni albümü üzerinde çalışan Arman Akıncı geçtiğimiz aylarda da Honest Electronics ve DPRB Plak şirketleri için iki ayrı EP yayımladı.

From never-ending pajama parties to major festivals, underground culture to radio programs, secret parties to home recordings and long club sets, Arman Akinci has been one of the hidden masterminds behind numerous events that shaped and kept alive the city’s musical journey for over 15 years.

Under the influence of analog and organic sounds and with his own interpretation of Detroit-Chicago’s attitude, Akinci’s Aportrait alias is an artist for UK-based SEAGRAVE Records, one of the planet’s leading experimental music labels.

For over ten years now, he has been preparing his own program for Dinamo FM from different recordings each week, and once a month for Moscow’s New New World Radio under the Aportrait name.

After releasing his “Valky” album, comprised of his experimental works which he produced by traveling through sound universes like Lo-Fi, Acid, House and Noise, Arman Akinci is currently working on his new album, and recently released two separate EP’s for Honest Electronics and DPRB Records.

book a table

Details

Date:
27 July 2018
Time:
22:00 - 23:30
Istanbul, Turkey 34435
Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı Beyoğlu
Phone: 212-251-4398