Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Derdiyoklar / Murat Meriç

“Sana anlatmam gerek”… Niyeti bozduk, 28-29-30 Temmuz tarihlerinde Burgazada’da “ada tantanası” kopartıyoruz, “rock’n’roll”u 4 tarafından tuttuk çekiştiriyoruz. Biliyoruz karışık zamanlar, çok şey oluyor sen de hangisine gideceğini şaşırabiliyorsun bazen, ama bu sefer “İyi düşün taşın” çünkü hiçbirini kaçırmaman gereken üç gün var ortada. Gelirsen birileri “tell you about to dance”… O yüzden hiç durma, “Yaz gardaşım, yaz” : 28-29-30 Temmuz; Burgazada Peyote Cennet Bahçesi, ada tantanası.

Şöyle:

28 Temmuz Cuma günü: artık alternatif desen “neye alternatif”, “dans” desen gani gani, ezcümle mis gibi müzikleri ile 2016’nın en çok ses getiren albümlerinden “Garip Davam”e imza atan GÖZYAŞI ÇETESİ sahne alacak. Öncesi ve sonrasında dj kabini bağımsız sahnenin sıkı takipçisi radyo programcısı Hakan Tamar’a emanet.

29 Temmuz Cumartesi: daha ortada (youtube’u, spotify’ı geç) internetin “i”si bile yokken, 1964’te bir grup liseli beat/rock akımını plaklardan, radyolardan duydu, çekti takımları, çıktı sahneye, tozu dumana kattı. MAVİ IŞIKLAR “İyi Düşün Taşın”, “Helvacı” gibi hit bestelerin yanına “Çayır Çimen Geze Geze”, “Fındık Dalları” gibi lokal uyarlamalar ekledi de, asıl buralarda kimse Doors’u bilmez iken Doors coverlamış adamlar. Pes artık! İşte o kadro, aynı coşku ile karşınızda olacak. Mavi Işıklar’dan sonra da hızını alamayacaklar için teklifimiz memleket rock sahnesinin yeni nesil akıncıları THE RINGO JETS. Sadece buralarda değil, yurtdışında da az can yakmadılar (misal iskandinavyayı düzenli olarak gidip tersyüz edip dönüyorlar) Garage’ı psychedelia’ya, rock’n’roll’u beat’lere harman eden üçlü, cumartesi ateşini harlayacak.

30 Temmuz Pazar: 70’lerin Almanya’sına bakıyoruz. Bir görüyoruz ki: Türkler gelmişler, fabrikaları doldurmuşlar, evlenmişler barklanmışlar. Düğün dernekler aynı ikilinin peşinde: Malatya’dan kopup Almanya’daki türk düğünlerinde tartışmasız en orijinal, en enerjik, en yaratıcı performansları sergileyen Deridyoklar ikilisi. Seneler geçiyor, Derdiyoklar Ali Istanbul’a geliyor, yanına Hey Douglas ve Islandman’den bildiğin Tolga ve Eralp’ı alıyor, o özgün sound’u ve sonsuz sahne enerjisini 2017’ye taşıyor. Aynı akşam pikapların başında “45’liklerin efendisi” Murat Meriç olacak. Başka türlü birşey yani… Rock’n Halay mı desek, ne desek?

>>> 19.30 Derdiyoklar

Konser öncesi ve sonrası Murat Meriç ‘Türkiş Funk!’ setiyle DJ kabininde olacak.

Bilet: 35 TL

https://www.facebook.com/events/1821021644592260/

book a table

Details

Date:
30 July 2017
Time:
18:00 - 23:30
Istanbul, Turkey 34435
Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı Beyoğlu
Phone: 212-251-4398