Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Debdebe vs Alphadub #3

Fısıltıdan gürültüye, tantanadan çağlamaya, nota basmış, uyak dizmiş, synth köpürtmüş, piste düşmüş, analog sazdan dijital hazmış, subbasslarla iyice coşmuş, hem eklektik hemi de rakik Debdebe, albüm öncesi konserleriyle sezonu açıyor!

15 Eylül Cumartesi gecesi, Peyote Nevizade‘de cereyan edecek hadisede Debdebe‘nin yanında 3. kez Alphadub olacak. Alphadub’ın iç kıpraştıran hiphopvari dubby seçkileriyle başlayacak gece, Debdebe’nin elektro-eklektik, canlı gibi ama tam değil setiyle devam edecek ve yine Alphadub’ın heavyweight dub seleksiyonlarıyla son bulacak.

Debdebe
Aklımıza düşen ses sese, vesvese. Kuruntu değil lakin, illa ki şeytanın fısıldadığı. İki perde arasında, sentezlenen sinyallerin tayfında, upbeat, seri kick, yükseliyordu dalga. Bir ses, bir tane daha ve yeterli de satıh varsa, kaçınılmazdı yansımaların hemhâl olup kurutması sükûneti. Dalgaların değdiği her bedenle fazlar değişti. Baslar keskinleşti, titreşimler ele geldi, yekvücut Debdebe oldu.

İlk kez 2016 haziranında Peyote Nevizade’de çalan Debdebe, o günden bu yana 20’den fazla kez sahneyi aşındırdı. Sahnede çalınarak pişen şarkılardan oluşan ilk albümlerinin kayıtlarını bitiren Debdebe’yi pek yakında sahne dışında da dinleme şansı bulacağız.

Live but not particularly. Electro, eclectic. Sounds like something, somewhere. Synthetic but synthesis? Oh not!

Volkan İncüvez: guitars, çağlama, ney, vocal
FitiSound: synths, drum-machines, samplers, FX, vocal
ZiB (Seçkin Erdi): vocal

soundcloud.com/debdebe

Alphadub
Underground elektronik müzik camiasının en önemli oluşumlardan biri olan Alphadub, 8 yılı aşkın süredir Açık Radyo’da Ras Memo ile reggae ve dub müziğin her renkten ve bulunması zor seçkilerini dinleyicilerle paylaşmakta; son 3 yıldır ise Dafrogg ile beraber Beton Orman programını sunmakta.

Azımsanmayacak bir plak koleksiyonu ile, 2009 yılından bu yana ciddi bir hazine yaratan Alphadub, 2011 yılından beri kendi parçalarını üretmekte. Alphadub’un, Kim Ki O ve Elektro Hafız gibi isimlere yaptığı remixler plak formatında yayımlanırken, geçtiğimiz sene Polonyalı plak şirketi Moonshine Recordings etiketiyle de 12”lik bir EP’si dinleyicilerle buluştu.

https://www.soundcloud.com/alphadubzz

book a table

Details

Date:
15 September 2018
Time:
22:00 - 23:30
Istanbul, Turkey 34435
Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı Beyoğlu
Phone: 212-251-4398